Wytworna i elegancka cukiernica

Cukiernica zdecydowanie wyróżnia się na tle pojemników do przechowywania. Zazwyczaj odznacza się eleganckim i wytwornym designem; często posiada fantazyjne kształty i pełni rolę ozdoby kuchni i jadalni. Poznaj jej zalety i praktyczną rolę!

Historia cukiernicy

Niegdyś cukiernice stanowiły prawdziwą ozdobę stołu; były symbolem zamożności i luksusu. Dlaczego? Otóż w XVIII wieku cukier był towarem ekskluzywnym i trudno dostępnym – stąd też bogaty design cukiernic, które często przypominały szkatułkę i wykonane były ze srebra i porcelany. Kiedy zaczęto wytwarzać cukier z buraków, jego cena nieco spadła, a sam cukier stał się dostępny dla wszystkich. Obecnie cukier nie stanowi produktu luksusowego; można go kupić w każdym sklepie oraz w porównaniu z tamtym okresem – dosyć tanio. Do dziś jednak pozostał dekoracyjny design cukiernicy, która często ozdabia centralny punkt stołu.

różne rodzaje cukru: trzcinowy i biały

Cukiernica dziś

Cukiernica stanowi bardzo ozdobny i praktyczny element zastawy stołowej. Wciąż odznacza się bardzo elegancką formą i często zdobiona jest różnymi metodami. Współczesne cukiernice mogą przybrać dowolny kształt, co świadczy o naprawdę szerokiej ofercie producentów. Do wyboru są przeróżne style wykonania: klasyczny i elegancki, minimalistyczny, nowoczesny.

Cukiernica z porcelany

Porcelana jest niezwykle szlachetnym materiałem. Odznacza się delikatnością i lekkością, przy czym jest trwała i odporna na uszkodzenia. Cukiernica z porcelany prezentuje się bardzo elegancko niezależnie od fasonu. Ponadto to ponadczasowy produkt, który będzie zdobił wnętrze mimo zmieniających się trendów. Wyroby z porcelany bardzo często przekazywane są z pokolenia na pokolenie, tworząc tym samym przepiękną historię.

elegancka zastawa kawowa

Cukiernica jako dopełnienie aranżacji stołu

Z racji swojego eleganckiego wyglądu cukiernica w sprytny sposób dopełnia aranżację stołu przygotowaną na dowolną okazję. Porcelanowa cukiernica przepięknie prezentuje się w otoczeniu zastawy stołowej, szkła i dodatków. Nawet nieużywana cukiernica godnie reprezentuje witrynę czy kuchenny kredens, a jej nieskazitelny blask pozostaje zachwycający przez długie lata.

Kreatywne wykorzystanie cukiernicy

Cukiernica może służyć nie tylko do przechowywania cukru. Może się to wydawać dziwne, ale cukiernicę można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Cukiernica świetnie sprawdzi się w roli pojemniczka na drobiazgi, na przykład do łazienki lub korytarza tuż przy wejściu do domu. Cukiernica może również stać się wyjątkową szkatułką do przechowywania biżuterii z klasą.

porcelanowa cukiernica w otoczeniu monstery, kryształów i zastawy stołowej
porcelanowy serwis kawowy ze złotem
elegancka zastawa kawowa z porcelany

Cukiernica pełni praktyczną i estetyczną rolę w domu. Jest punktem centralnym wszelkich spotkań, a także codzienną ozdobą kuchni i jadalni (a jak się okazuje – nie tylko). Wykonana z porcelany zachwyca ponadczasową elegancją i szykiem. Szeroka oferta dostępnych cukiernic na rynku sprawia, że każdy może wybrać swoją wymarzoną i idealnie dopasowaną do gustu i osobistych preferencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *