Waza

Filtruj
Zastosuj

    Kolor

    Cena

    -

    Fason

    Kategoria

Porcelanowa waza – królowa uroczystych obiadów

Waza to naczynie o pojemności wahającej się od 2 do 3,5 l. Niezależnie od kształtu i dekoracji zawsze odznacza się niesamowitą elegancją. Skrywa w sobie gorącą, aromatyczną zupę, która serwowana jest na początku uroczystego obiadu. Waza podkreśla znaczenie okazji i spotkania oraz zapewnia estetykę podania. Porcelana to materiał, który odznacza się niskim przewodnictwem cieplnym. To ważna wiadomość dla zup – wolniej wystygnie, przez co przez dłuższy czas zapewni gościom ciepły posiłek. Porcelanowa waza jest bardzo wygodna w użytkowaniu. Choć 3 litry zupy mieszczącej się w niej stanowią pewien ciężar, to naczynie posiada komfortowe uchwyty, aby spokojnie donieść wazę do stołu. Gdy już zostanie opróżniona, może być umyta w zmywarce – to pomoże pozbyć się resztek z trudno dostępnych zakamarków. Zanim jednak włożysz wazę do zmywarki, upewnij się, co radzi producent, bowiem nie wszystkie dekoracje lubią takie traktowanie.

Waza służy pomocą gospodarzowi

Poza eleganckim wyglądem i utrzymaniem odpowiedniej temperatury zupy, waza pełni jeszcze jedną istotną rolę. Dzięki niej gospodarz może swobodnie uczestniczyć w rozmowach, ponieważ waza odrobinę go ,,wyręcza”. Każdy może nalać sobie odpowiednią porcję sam i podać wazę dalej. Gospodarz może wziąć to zadanie na siebie i nalewać kolejno każdemu, jednak mimo to będzie obecny przy stole. Bez wazy musiałby stać w kuchni przy garnku i nosić każdy talerz. Porcelanowa waza daje więc komfort i większą swobodę w serwowaniu, a obecność gospodarza przy stole jest niezwykle cenna.

Jaką wazę wybrać?

Wazę w naszym sklepie kupisz na sztuki bądź w już gotowym serwisie obiadowym. Kompletny zestaw jest o tyle łatwym wyborem, że wszystkie elementy są już dobrane pod względem kolorystycznym i praktycznym. Serwis obiadowy zawiera wszystkie niezbędne asortymenty potrzebne do zaserwowania pokaźnego obiadu. Jeśli jednak masz już całą zastawę stołową, ale brakuje Ci jedynie wazy, przejrzyj naszą ofertę ,,luzaków”. Najlepiej będzie, kiedy dopasujesz wazę do posiadanej kolekcji porcelany. Powinna być jak najbardziej zbliżona kolorystycznie i stylowo, aby stworzyć spójny zestaw obiadowy.

Wazę należy przemyśleć również pod kątem użytkowania – nie wyobrażasz sobie zmywać ręcznie naczyń? Wybierz więc niedekorowaną, która nadaje się do mycia w zmywarce. Jeśli jednak jesteś w stanie przeżyć ręczne mycie porcelany w zamian za przepiękną dekorację, śmiało wybierz nawet złoto. Zastanów się, jak często i w jakich sytuacjach chciałbyś korzystać z wazy. Ma być bardziej uniwersalna? W tym przypadku sprawdzi się taka bez zdobień i w klasycznym kształcie. Wazę planujesz wyciągać tylko w święta? Zaszalej z dekoracjami i formą, niech będzie wyjątkowa.