Świąteczna zastawa stołowa

Ciężko wyobrazić sobie święta bez tradycyjnych potraw, takich jak czerwony barszcz, pierogi czy ryba. Aby zaznaczyć ich wyjątkowość, warto sięgnąć po równie wyjątkową zastawę stołową, która będzie się kojarzyć właśnie ze świętami. Sklepy z artykułami domowymi pękają w szwach w trakcie okresu świątecznego, zatem wybór zastawy stołowej to nie lada wyzwanie.

Magia świąt

Święta to wyjątkowy czas, w którym pragniemy ugościć najbliższych w najlepszy możliwy sposób. Dekorujemy wnętrze urokliwymi ozdobami, a stół czynimy nad wyraz eleganckim i odświętnym. Świąteczna zastawa stołowa charakteryzuje się bogatymi zdobieniami i tematycznym wzornictwem. Do dekoracji na naczyniach często wykorzystywane są charakterystyczne kolory świąt – zieleń, czerwień, złoto.

świąteczna zastawa stołowa w kolorze czerwonym

Zieleń pachnąca drzewem iglastym

Zielony kolor to jeden z przewodnich barw świąt. Pojawia się na bożonarodzeniowym drzewku, zatem kojarzy się z przyjemnych zapachem, domową tradycją i ciepłem. Także i w zastawie stołowej zieleń prezentuje się bardzo pięknie i przytulnie. Jak zaaranżować stół z zielonym akcentem? Zadbaj, aby kolor ten pojawił się w kilku detalach, na przykład w obrusie, bieżniku czy serwetkach. Dzięki zastosowaniu tego samego koloru w różnych elementach cała aranżacja zyska na spójności i estetyce.

świąteczna zastawa stołowa na tle małej choinki i zielonej patery na ciasto

Świąteczna czerwień

Czerwony kolor to prawdopodobnie pierwszy, o jakim myślimy, kiedy nadchodzi świąteczny okres. Porcelana w takim wydaniu zwraca uwagę i stanowi punkt centralny na stole. Kolor czerwony ociepla i dynamizuje wnętrze. Aranżacja wnętrz z wykorzystaniem czerwonego koloru powinna jednak być przemyślana i wyważona, aby we wnętrzu nie zapanował kolorystyczny chaos. Najlepiej stosować czerwień punktowo i wykorzystać ją do podkreślenia detali na stole. Biała porcelana w połączeniu z czerwonym akcentem prezentuje się bardzo elegancko i odświętnie.

Wyrafinowane złoto

Poza zielenią i czerwienią, na piedestale świątecznych barw stoi oczywiście złoto, które wprowadza elegancję do stołu i całego wnętrza. Zastawa stołowa z dodatkiem złota przepięknie się mieni i dodaje aranżacji wykwintności. Ponadto porcelana ze złotem oprawi dania nie tylko podczas świąt bożonarodzeniowych, ale także sprawdzi się na wiele innych okazji. Taki rodzaj naczyń to ponadczasowa klasyka, która nigdy się nie znudzi.

porcelana ze złotą obwódką

A Ty jaką zastawę świąteczną preferujesz? Uniwersalną klasykę czy barwne i świąteczne wzory? Niezależnie od preferencji, postaw na naczynia wysokiej jakości – najlepiej porcelanę od sprawdzonego producenta. Dobrej jakości serwis to także świetny pomysł na świąteczny prezent, który będzie zarówno praktyczny, jak i piękny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *