Sposób na domowe przyjęcie z Karoliną

Zbliżają się czyjeś urodziny, imieniny, święta, a może po prostu chciałbyś zebrać rodzinę lub przyjaciół w jednym gronie i spędzić miło czas? Jak zorganizować miłe przyjęcie w domu? Od czego zacząć? Karolina podpowiada, jak wyprawić idealne domowe przyjęcie.

Wszystko zaczyna się od pomysłu

Do głowy właśnie wpadła Ci myśl, że dawno nie widziałeś się z rodziną lub przyjaciółmi. Może pomyślałeś także o zbliżającej się okazji, na przykład Twoje urodziny. Cała zabawa z planowaniem i organizowaniem przyjęcia zaczyna się od pomysłu lub okazji. To ona decyduje, kogo zaprosisz. Doskonale także wiesz, z kim najlepiej się bawisz i jakie relacje występują między gośćmi.

 Na początek więc ustal kogo i ile dokładnie osób chciałbyś gościć. To także jest zależne od Twoich warunków mieszkalnych. Zadbaj o to, żeby każdy miał miejsce siedzące.  Na tym etapie należy rozpracować kwestie techniczne, takie jak odpowiednia ilość krzeseł, rozmieszczenie gości czy ewentualne zmiany umeblowania.

Dodatki, motywy, dekoracje

Planujesz luźne, niezobowiązujące przyjęcie? Będą to urodziny lub imieniny? A może komunia? W zależności od okazji wypracuj plan aranżacji wnętrza. Urodziny będą charakteryzować się tortem, konfetti i dopasowanymi dodatkami do osobowości solenizanta. Święta wielkanocne będą nieco bardziej oficjalne, z mnóstwem wiosennych dekoracji. Możesz również nadać własny motyw swojemu przyjęciu, aby było ciekawiej. Popularne jest organizowanie imprez przebieranych czy dedykowanych konkretnym filmom czy dekadom.

Ustal budżet i zaopatrz się w wszystkie niezbędne dekoracje i ubrania. Pamiętaj o najdrobniejszych szczegółach, takich jak serwetki, winietki, słomki do picia. Odpowiednia aranżacja stołu podkreśli znaczenie lub motyw spotkania. Koniecznie zaopatrz się w zastawę stołową, która dopasuje się do wydarzenia, bowiem bez niej nie istnieje żadna impreza! Jak widać niżej, nasz CASTEL jest uniwersalny i świetnie radzi sobie w każdej sytuacji i aranżacji.

Menu

Zastanów się, co zamierzasz przygotować i spisz pomysły na kartce. Dania uzależnione będą pewnie od okazji oraz ilości osób. Najlepiej wybierz swoje sprawdzone przepisy, aby uniknąć wpadek. Na podstawie spisanego menu zrób zakupy. Przygotowanie jedzenia możesz podzielić na dwa dni, aby ułatwić sobie pracę. Niektóre dania czy desery na pewno można zrobić dzień wcześniej. Jeżeli czujesz, że impreza przeciągnie się do późnych godzin wieczornych, miej na uwadze co najmniej 2 posiłki na ciepło. Możesz wspomóc się także cateringiem lub poprosić gości, żeby coś przynieśli.

Dobry humor to podstawa!

Cały proces nie odniesie sukcesu, jeśli Ty oraz goście nie będziecie się dobrze bawić. To atmosfera jest najważniejsza, natomiast jedzenie i dekoracje to tylko dodatek. Polecamy włączyć jakąś muzykę w tle i przygotować atrakcje, takie jak gry planszowe i tańce. Rozrywka i muzyka na pewno pobudzą gości do zabawy.

Organizowanie przyjęcia, zwłaszcza na większą liczbę osób, może się okazać nie lada wyzwaniem. Jeśli jednak dostosujesz się do naszych kilku rad oraz podzielisz zadania na etapy, może się to okazać łatwiejsze, a nawet przyjemne! Kiedy zobaczysz efekty końcowe – pięknie udekorowany stół, dopasowane dekoracje, smaczne jedzenie oraz zachwycone miny gości, będziesz z siebie dumny i zechcesz wyprawiać przyjęcia częściej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *