Serwuj kawę jak mistrz! Poznaj porcelanowy imbryk

Nie wyobrażasz sobie dnia bez kawy? Czy rozpoczynasz swój dzień od filiżanki kawy? Czy każde spotkanie rodzinne lub przyjacielskie wiąże się z przygotowaniem kawy? Rytuał parzenia kawy oznacza dla Ciebie chwilę błogiego relaksu? Jeśli na którekolwiek pytanie odpowiedziałeś w głowie twierdząco, to oznacza, że ten artykuł jest dla Ciebie.

Sztuka serwowania kawy

Podawanie kawy ma swoje pewne zasady, których należy przestrzegać. Każdy rodzaj kawy posiada inne naczynie do serwowania. Przykładowo – espresso podaje się w niewielkiej, uprzednio podgrzanej filiżance w towarzystwie szklanki z wodą. Woda służy do przepłukania kubków smakowych, aby móc w pełni rozsmakować się aromatem naparu. Można to robić przed, w trakcie, jak i po wypiciu espresso. Ze względu na swoją charakterystyczną piankę popularne jest również cappucino, które powinno się podawać w filiżankach o pojemności do 200 ml. Z kolei Cafe Latte i Latte Macchiato najlepiej uwydatnić w wysokiej szklance lub dużym kubku. To kiedy zastosować bohatera głównego tematu, czyli imbryk? Porcelanowy imbryk świetnie sprawdzi się na spotkaniach, kiedy wszyscy życzą sobie ten sam rodzaj kawy. To doskonały kompan domowych uroczystości i rozmów, ale nie tylko – niekiedy taka forma spotykana jest w restauracji.

rodzaje kawy

Zalety porcelanowego imbryka do kawy

Imbryk z porcelany to szereg zalet, które koniecznie musisz poznać. Po pierwsze, porcelana to niezwykle trwały materiał. Porcelanowy imbryk jest odporny na rysy i ewentualne uszkodzenia. Ze względu na swoją wyjątkową trwałość porcelana bardzo często przechodzi z pokolenia na pokolenie. Po drugie, porcelanowy imbryk będzie prawdziwą ozdobą wnętrza oraz stołu. Wrodzona elegancja i ponadczasowość porcelany powodują, że zawsze przepięknie się ona prezentuje. Po trzecie, praktyczna rola porcelanowego imbryka polega na jak najdłuższym utrzymaniu wysokiej temperatury napoju. Pomagają w tym magiczne właściwości porcelany oraz specjalna pokrywka.

porcelanowa zastawa w starym stylu

Jak wybrać imbryk?

Bardzo często imbryki dodawane są do kompletu kawowego, przez co tworzą spójną całość. W tym przypadku nie ma o co się martwić; możesz być pewny, że będzie to zgrany zestaw. Jeśli jednak zamierzasz dokupić imbryk do posiadanej już zastawy stołowej, poszukaj takiego, który będzie najbardziej zbliżony kształtem i kolorem do obecnych naczyń. Szalone połączenia kolorystyczne również mogą okazać się sukcesem, wystarczy mieć pewną wizję. Bezpiecznym rozwiązaniem jest jednak niedekorowany imbryk, który dopasuje się do wszystkiego i zawsze pozostanie modny.

elegancki zestaw do kawy

Czym się różni imbryk od czajnika?

Bardzo często oba naczynia są mylone ze sobą, jednak pełnią odmienną rolę. Czajnik przeznaczony jest do herbaty, natomiast imbryk do kawy. Jak je odróżnić? Czajnik charakteryzuje się raczej niskim i pękatym kształtem. Może zawierać dodatki typu filtr czy zaparzacz. Imbryk ma smukłą, często finezyjną formę. Jest też wyższy od czajnika. W ofercie sklepów zapewne znajdą się uniwersalne dzbanki, w których można przygotować zarówno kawę, jak i herbatę.

Zaopatrzenie się w porcelanowy imbryk do kawy to zdecydowanie dobra decyzja. Pozwoli on na wygodne zaserwowanie kawy gościom oraz sprawi, że spotkanie nabierze elegancji. Taka forma podania kawy z pewnością spotka się z aprobatą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *