35 Products

Filtruj
Zastosuj

    Kolor

    Cena

    -

    Fason

    Kategoria

Serwis kawowy – dlaczego jest taki ważny?

Serwisy kawowe przeznaczone są do serwowania kawy na co dzień, jak i podczas rodzinnych uroczystości, świąt czy innego rodzaju przyjęć. Odpowiednio użytkowany zestaw kawowy z pewnością umili czas spędzony podczas rodzinnych zjazdów w gronie najbliższych. Każdy z elementów zestawu kawowego pełni określoną funkcję, a sam proces parzenia kawy to rytuał i ważna część dnia dla wielu smakoszy tego energetycznego napoju. Dodatkowo, odpowiednio wyeksponowany zestaw do kawy stanowi klimatyczną ozdobę każdego wnętrza. W ofercie sklepu posiadamy serwisy kawowe na każdą okazję wykonane z najwyższej jakości ceramiki.

Serwis do kawy – co powinien zawierać kompletny serwis kawowy?

Na rynku znajduje się wiele serwisów kawowych, jednak ważne jest wybranie tego, który będzie odpowiadał naszym preferencjom i stylowi życia. Jeżeli planujemy kupić zestaw kawowy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na przeznaczenie i styl, jakie nas interesują. Zestaw kawowy powinien spełniać najwyższe oczekiwania, aby picie kawy było przyjemnością dla Ciebie i Twoich bliskich. Zastanów się, czy serwis kawowy powinien być tradycyjny, czy może dozwolone są nowoczesne kształty i rozwiązania?

Co powinien zawierać komplet kawowy?

Podstawą każdego zestawu kawowego są filiżanki ze spodkami. To właśnie dzięki nim zaserwujemy najbliższym ich ulubiony napój. W zestawie dodatkowo powinny znaleźć się talerzyki deserowe, na których zaserwujemy deser lub słone przekąski. Nie można talerzyków deserowych mylić ze spodkami, nie służą one bowiem do nakładanie jedzenia. Serwisy kawowe zawierają również cukiernice , w których podamy gościom cukier. Zestawy kawowe powinny zawierać również mlecznik, czyli dzbanek do mleka. W zależności od preferencji można zaserwować w nich mleko lub śmietankę. W zestawie niezwykle ważny jest dzbanek. Dzbanki służą do podania ciepłego napoju na stole.

Z czego wykonuje się serwisy kawowe?

Tradycyjny zestaw do kawy wykonany jest z porcelany. Dlaczego do produkcji serwisów kawowych używany jest najwyższej jakości rodzaj ceramiki?

Porcelana charakteryzuje się wysoką wytrzymałością na oddziaływanie różnego rodzaju środków chemicznych. Dodatkowo jest ona odporna na wszelkie zarysowania i inne uszkodzenia mechaniczne. Zestawy kawowe wykonane z dobrej jakości porcelany są ponadczasowe i służą domownikom przez wiele lat.

Serwis kawowy wykonany z porcelany to nawiązanie do tradycji. Porcelanę używano w Chinach już w VII wieku, a ten rodzaj ceramiki dotarł do Europy w XVIII wieku, dzięki temu zestawy kawowe wykonane z porcelany to niezwykłe naczynia. Komplet kawowy jest w stanie z łatwością połączyć tradycję z nowoczesnością, a gdy towarzyszy temu spotkanie w gronie najbliższych okazuje się, że odpowiedni serwis kawowy to podstawa w każdym domu.

Dobrej jakości serwisy kawowe, to wspaniały pomysł na prezent. Elegancki zestaw kawowy nie tylko urozmaici wystrój wnętrza, ale również umili czas spędzony w gronie rodziny i gości.

W ofercie przygotowaliśmy klasyczne komplety kawowe, jak i te nowoczesne, bogato zdobione do codziennego użytku.