Przyjęcie w ogrodzie

Kiedy pogoda zaczyna sprzyjać, z przyjemnością przebywamy na świeżym powietrzu. Ogród staje się miejscem spożywania posiłków, spotkań z przyjaciółmi i rodziną, a także imprez. Jak zorganizować przyjęcie w ogrodzie, aby przebiegło nie tylko przyjemnie, ale też sprawnie?

Pogoda jako najważniejszy czynnik

Niespodziewany deszcz potrafi czasem zniweczyć całe plany. Poza planowaniem spotkania z ujęciem pogody, możesz zabezpieczyć się także na inne sposoby. Jeśli przyjęcie odbywać się będzie w przydomowym ogrodzie, zawsze można uciec do środka. Spotkanie na działce oddalonej od mieszkania będzie się wiązać z altaną. Najlepszym sposobem będzie jednak duży parasol, który osłoni nie tylko przed deszczem, ale również przed mocnym słońcem. Odrobina cienia potrzebna jest dla komfortu długotrwałego spotkania oraz podtrzyma świeżość przygotowanych dań, które mogłyby nie przetrwać w pełnym słońcu.

przyjęcie w ogrodzie

Ogrodowe menu

Na przyjęciu w ogrodzie najlepiej sprawdzi się grillowanie, które nie wymaga zbyt wiele pracy i zapewnia obecność gospodarza przy ogrodowym stole. Dodatkiem do grillowanych potraw mogą być lekkie sałatki z sezonowych warzyw. Na deser zaproponuj kruche ciasto lub drożdżówkę z owocami. Staraj się unikać wszelkich kremów, aby ciasto mogło przez dłuższy czas wytrzymać na zewnątrz. Jedzenie musi mieć odpowiednią oprawę – mimo luźnych okoliczności zastawa stołowa powinna być schludna i elegancka, a ten efekt zapewni oczywiście porcelana. W miarę możliwości użyj naczyń z pokrywkami, aby zachować świeżość dań i uchronić je przed owadami. Jeśli planujesz podać kawę swoim gościom, praktyczny okaże się porcelanowy imbryk, który pomieści w sobie porcję naparu dla wszystkich oraz utrzyma ciepło napoju dłużej. Wygodne i eleganckie, prawda? Właśnie takich rozwiązań szukaj.

ser camembert na porcelanowym talerzu
Klasyczna porcelana pięknie odbija słoneczne światło

Klimatyczne dekoracje

Niezwykle ważna jest aranżacja – zarówno stołu, jak i przestrzeni wokół niego. Warto zadbać o wygodne meble ogrodowe, dzięki którym wielogodzinne spotkanie będzie komfortowe i przyjemne. Stół i krzesła to podstawa, natomiast zostają dodatki, którymi podkreślisz daną okoliczność. Aby nadać przytulności ogrodowemu stołu, zastosuj porcelanowe naczynia i eleganckie szkło. Upiększ stół świeżymi kwiatami i naturalnymi materiałami. Możesz wykorzystać otaczające przedmioty, na przykład kamienie, gałązki czy plastry drewna.

przyjęcie w ogrodzie i winietki dla gości diy

A kiedy spotkanie się przedłuży…

A kiedy spotkanie przedłuży się do wieczornej pory, zadbaj o odpowiednie oświetlenie. Mogą to być świece, wiszące lampki, lampiony lub kinkiety. Dzięki klimatycznemu oświetleniu atmosfera przemieni się w bardzo nastrojową i romantyczną. Należy pamiętać o tym, że wieczorem może zrobić się odrobinę chłodniej. Zaopatrz gości w miękkie koce i poduszki lub rozpal ognisko. Gwarantujemy, że to będzie niezapomniane przyjęcie!

Poza wszystkimi dekoracjami i przygotowaniami, najważniejszy jest oczywiście dobry humor wszystkich zebranych, którego nie może zabraknąć! Wszystkim planującym przyjęcie w ogrodzie życzymy dobrej pogody i oczywiście zabawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *