Poznaj naszą nową kolekcję NOSTALGIA

Grupa projektantów ELIOS postanowiła odrobinę powspominać dawne czasy – najwięcej uwagi w rozmowach przykuł słynny Maluch, który przez dwadzieścia lat był najczęściej spotykanym samochodem na polskich drogach. Można śmiało nazwać Malucha legendarnym. Nasi projektanci wpadli na genialny pomysł, aby najważniejszy samochód w historii Polski przenieść właśnie na porcelanę. ELIOS postarał się, aby dokładnie odwzorować symbol PRL-u. Czy jesteś gotowy na naszą nową kolekcję?

Trochę historii

Maluch to samochód, który ma ogromne znaczenie dla polskiej motoryzacji. Mówi się, że to za jego sprawą Polacy zaczęli gdziekolwiek jeździć. Czy wiesz, że jego historia w Polsce zaczęła się w 1971 roku? To właśnie wtedy polski rząd podpisał umowę współpracy z włoskim Fiatem. 22 lipca 1973 roku z fabryki w Bielsku-Białej wyjechał pierwszy Fiat 126p. Mimo sporej ceny samochodu – było to 69 tysięcy złotych – popyt na niego zdecydowanie przewyższał podaż. Na wymarzony samochód trzeba było czekać ponad 4 lata. Średnia roczna wielkość produkcji w fabryce w Bielsku-Białej wynosiła około 43 tysiące sztuk. Ostatni Fiat 126p zjechał z montażu 22 września 2000 roku. Nazwano go optymistycznie ,,Happy End” i wykonano w kolorze żółtym.

Motoryzacyjna ikona PRL-u na porcelanie

Porcelana z kolekcji NOSTALGIA ozdobi nie tylko wnętrza fanów tego niewielkiego auta. NOSTALGIA to kolekcja stworzona dla wszystkich Polaków i ma za zadanie wywołać uśmiech i przyjemne wspomnienia. Maluchowa dekoracja rozczuli nawet największego twardziela interesującego się motoryzacją. Choć Maluch nie był samochodem idealnym, a czasem określano go jako Kaszlak, to stanowił marzenie wielu Polaków. Był uwielbiany przez wszystkich! Grupa ELIOS ma nadzieję, że zyska równie wielu zwolenników, co motoryzacyjna ikona PRL-u. Produkcja słynnego samochodu zakończyła się w 2000 roku, ale Karolina postanowiła wznowić tą produkcję… na porcelanie. Kolekcja NOSTALGIA to hołd dla tej samochodowej perełki. Zakłady Porcelany Stołowej ,,Karolina” w Jaworzynie Śląskiej to firma odznaczająca się wieloletnią tradycją. Jako historyczna fabryka doskonale rozumiemy i szanujemy kultowość PRL-owskiego auta. Chcielibyśmy, aby nasza wyjątkowa kolekcja gościła na polskich stołach i nie tylko. Liczymy na wspólne wspominanie i uśmiechy przy rodzinnym obiedzie. Kolekcja NOSTALGIA to porcelana, która podbije wszystkie serca.

porcelana PRL

Za kulisami

Przed premierą kolekcji nasz zespół wybrał się do Oberży PRL w Sokolcu, aby wykonać nostalgiczne zdjęcia nawiązujące do czasów PRL-u. To miejsce idealnie wpisało się w maluchową dekorację! Restauracja wyposażona była w wszystkie niezbędne gadżety, aby nadać zdjęciom odpowiedni klimat. Wystarczyła szczypta kreatywności i artystyczne umiejętności naszego zespołu, aby uwiecznić NOSTALGIĘ w oryginalny sposób. Jesteśmy zachwyceni efektem końcowym! Zobacz, jak pracowała nasza ekipa:

Zapraszamy do wspominania

Naszą kolekcją chcielibyśmy zaprosić do wspólnego wspominania i przypomnienia sobie dawnych czasów. Tworzenie porcelany z Maluchem to była czysta przyjemność i zabawa, a także nowe doświadczenia zawodowe. Aby dokładnie przenieść wszystkie cechy tego samochodu na porcelanę, projektanci stworzyli colours by Karolina, które nawiązują do charakterystycznych barw Malucha. Specjalnym kolorom nadano nazwy, które nawiązują do tamtego okresu, choćby legendarna zieleń i sztandarowy niebieski.

porcelana PRL

NOSTALGIA już czeka na swoich pierwszych właścicieli w naszym sklepie! Gorąco zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi dostępnymi produktami, jeszcze zanim Maluch odjedzie 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *