Porcelanowe dzbanki – do czego służą?

Dzbanki to wszechstronne naczynia, po które sięgamy o każdej porze roku. W zależności od rodzaju sprawdzą się do kawy, herbaty, soku, wody czy mleka. Dzbanki przyjmują wiele rozmiarów i kształtów, często są oryginalne i stanowią ciekawą część aranżacji stołu.

Zalety dzbanka z porcelany

Dzbanki dostępne są w sklepach w przeróżnych wariantach – nie tylko kolorystycznych, ale także materiałowych. W tym artykule dowiesz się, dlaczego akurat porcelana stanowi najlepszy wybór na dzbanek do Twojego domu. Porcelana to niezwykle odporny materiał (oczywiście jak na zastawę stołową). Wytrzymuje szczególne warunki, takie jak wysoka i niska temperatura. W miarę upływu czasu nie nosi oznak eksploatacji – rys czy nieestetycznych zacieków. Porcelanowe naczynia są bardzo eleganckie i szlachetne, a ich ponadczasowość sprawia, że zawsze pięknie prezentują się na stole.

porcelanowy dzbanek

Dzbanki do wody

Duży dzbanek z porcelany to świetna alternatywa dla karafki. Taki dzbanek nadaje wnętrzu elegancji i nietuzinkowego charakteru. Oprócz walorów estetycznych, duży dzbanek jest bardzo praktyczny i wielozadaniowy. Latem podasz w nim lemoniadę lub sok, a zimą gorącą herbatę czy kompot. Świetnie sprawdzi się w większym gronie, kiedy przydaje się większa porcja napoju.

Mlecznik

Porcelanowe dzbanki to także wszystkim znane mleczniki, które są nieodłączną częścią zastawy kawowej. Wyglądają dobrze zarówno w roli elementu spójnego zestawu, jak i jako odmienny i oryginalny dodatek. Mlecznik to zdecydowanie niezbędny gadżet w domu, jeśli nie wyobrażasz sobie dnia bez kawy z mlekiem. Okaże się pomocny również wtedy, kiedy oczekujesz gości. Razem z eleganckimi filiżankami i imbrykiem zrobi niemałe wrażenie.

Dzbanek Nora

Mleczniki małe i duże

Dzbanki do mleka i śmietanki występują w przeróżnych rozmiarach i kształtach. Dzięki temu mogą pełnić odmienne funkcje i sprawdzić się w różnych sytuacjach i miejscach. Weźmy pod uwagę dzbanek Castel, który zaskakuje swoim niewielkim rozmiarem i jednoczesną starannością o szczegóły. Nawet na tak drobnym naczyniu nie mogło zabraknąć charakterystycznych dla tego fasonu reliefów. Będzie doskonały jako ozdoba stolika kawiarni i elegancka forma podania śmietanki do kawy.

mały dzbanuszek na śmietankę
Dzbanek Castel

Dzbanki do zadań specjalnych

Bywa, że dzbanki pełnią odmienną, specjalną rolę w kuchni. Tak też jest w przypadku dzbanka do oliwy Claudette, który ciekawie prezentuje się w zestawie wraz z musztardniczką, solniczką i pieprzniczką. Dzbanek z porcelany to wyjątkowo oryginalny sposób na przechowywanie oliwy. Z pewnością stanowi intrygujący dodatek na stole.

Porcelanowe dzbanki są praktyczne, wszechstronne i naprawdę eleganckie. Swoim pięknym i nieskazitelnym wyglądem odmieniają aranżację stołu, a nawet i całe wnętrze. Pozostaje jedynie wybór – jaki wybrać? Najlepiej wszystkie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *