Porcelana na święta

Choć święta to magiczny i wyjątkowy okres w roku, na który wszyscy czekamy z niecierpliwością, to wybranie odpowiednich prezentów dla bliskich może czasem sprawiać trudność. W tym artykule poznasz jeden z najbardziej praktycznych prezentów, czyli porcelanę. Dlaczego właśnie porcelana? Chodź, wyjaśnimy!

Trwałość na lata

Porcelana to bardzo trwały materiał oraz najszlachetniejsza odmiana ceramiki. Co ją tak wyróżnia? Porcelana jest wyrobem o bardzo dobrych właściwościach izolujących, jest wytrzymała na czynniki mechaniczne oraz chemiczne. Jest także termoodporna i odporna na ścieralność i kwasy, dzięki czemu nie pochłania smaków ani zapachów oraz ciężej ją zarysować w porównaniu do innych ceramicznych kolegów. Porcelana to wybór na długie lata, a bardzo często zdarza się, że przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Dzięki niezwykłej trwałości porcelana stanowi świetny pomysł na prezent. Za każdym razem, kiedy obdarowana osoba będzie korzystać z porcelany, pomyśli właśnie o Tobie.

zielona zastawa stołowa w stylu świątecznym

Symbol wyrafinowania i elegancji

Nie od dziś wiadomo, że porcelana, nazywana ,,białym złotem”, to symbol luksusu i elegancji. Owszem, prezent powinien być praktyczny, ale nie należy zapominać także o estetyce, która gra bardzo istotną rolę w wręczaniu prezentów. Staranne opakowanie, oczekiwanie na reakcję drugiej osoby, magiczna atmosfera tworząca się przy tym – to jest cała otoczka, na którą najbardziej czekamy. Porcelana to bardzo elegancki prezent, który w każdym wydaniu zachwyca.

Prezent od serca

Porcelana to ogrom wzorów, dekoracji, malunków, kształtów. Na okres bożonarodzeniowy porcelana dekorowana jest motywami świątecznymi, dzięki czemu tym bardziej stanowi doskonały prezent okolicznościowy. Dla fanów klasyki wciąż pozostaje ponadczasowa, niedekorowana zastawa stołowa. Dodatkową opcją jest zamówienie indywidualne zawierające inicjał bądź cytat lub obrazek kojarzący się z daną osobą. Porcelanowa filiżanka z dedykowanym napisem z pewnością urzeknie obdarowaną osobę, zwłaszcza że napisy na porcelanie zazwyczaj wykonywane są ręcznie.

świąteczna porcelana

Warto wziąć porcelanę pod uwagę w kwestii wyboru świątecznych prezentów. Jest praktyczna, piękna, ale przede wszystkim będzie towarzyszyć obdarowanej osobie całe życie. Tak naprawdę to uniwersalny upominek, który można podarować każdemu – dziadkom, rodzicom, przyjaciołom, a nawet dzieciom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *