Porcelana jako prezent ślubny

Sezon ślubny w pełni, zatem pojawia się odwieczne pytanie – co podarować młodej parze w prezencie? Choć coraz częściej młodzi zawierają już w zaproszeniach swoje życzenia, to w tym artykule chcielibyśmy przypomnieć o tradycyjnym upominku, jakim jest oczywiście porcelana.

Praktyczny i jednocześnie elegancki prezent

Porcelana stanowi doskonały pomysł na prezent na każdą okazję. Jest praktyczny, ponieważ każdy z nas korzysta z naczyń w domu, a do tego elegancki, gdyż zastawa porcelanowa jest zdecydowanie najbardziej szlachetna ze wszystkich materiałów. Zazwyczaj osoby biorące ślub dopiero rozpoczynają wspólne życie, a co za tym idzie – nie mają zbyt wielu akcesoriów domowych. Komplet talerzy stanowi zatem naprawdę użyteczny upominek, z którego będą oboje korzystać. Ponadto porcelana to niezwykle trwały materiał, dzięki czemu naczynia będą towarzyszyć parze młodej prawdopodobnie całe życie.

komplet talerzy z ozdobną linią na rancie

Dekorowana czy nie?

A to zależy od Twojego stosunku do pary młodej. Jeśli jesteś pewien ich gustu i znasz ich na tyle dobrze, aby wiedzieć, co lubią – śmiało możesz wybrać porcelanę z wyszukaną dekoracją. Jako gość, który jednak nie ma zbyt bliskich stosunków z nowożeńcami, bezpieczniejszym wyborem będzie porcelana niedekorowana. Taki komplet będzie uniwersalny, ponadczasowy i dopasuje się do każdego wnętrza.

Możesz zdecydować się na okazały serwis obiadowy lub niewielki komplet, który z łatwością będzie można poszerzyć. W szerokiej ofercie różnorodnych producentów jest z czego wybierać. Zestawy różnią się między sobą ilością elementów i przeznaczeniem. Dla pary koneserów kawowych lub herbacianych znajdą się nawet serwisy specjalnie do tego przeznaczone.

serwis platynowo-złoty na ślub

Ukryty przekaz porcelanowego upominku

Porcelana stanowi symbol miłości, tradycji i dbałości. Może być trwała niczym prawdziwa miłość lub jeśli o nią odpowiednio nie zadbamy – krucha i delikatna. Podarunek w postaci porcelany będzie zawsze przypominał nowożeńcom, aby pielęgnowali swoje uczucia. Ten wspaniały materiał kryje w sobie długą historię pełną pasji i tradycji. Obdarowani przedłużą historię porcelanowego serwisu, dodając do niej własne przeżycia.

Przekaż młodym coś wiecznego – porcelanę. Ponadczasowa, piękna i szlachetna – te cechy sprawiają, że stanowi ona doskonały prezent i pamiątkę na całe życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *