Historia porcelany i pracownic fabryk – spektakl specjalnie dla widzów z Jaworzyny Śląskiej!

PILNIE KUPIĘ BIOGRAFIĘ to spektakl, który w artystyczno-dokumentalny sposób próbuje oddać atmosferę pracy, świetności i upadku zakładów pracy na przykładzie wałbrzyskich fabryk porcelany. Teatr pragnie przywrócić pamięć o cichych bohaterkach zakładów porcelany i zwrócić uwagę, że tożsamość historyczna poprzemysłowych miast bez uwzględnienia kobiecej narracji jest zwyczajnie niepełna i przekłamana. Znamy HIS-torie górników – czas poznać HER-storie pracownic.

PILNIE KUPIĘ BIOGRAFIĘ zachęca do rozmowy, wzrusza i rozbraja humorem. Zderzają się tu historyczne fakty i mity. Różnorodne postacie, w jakie wcielają się świetna Joanna Łaganowska i utalentowany Mikołaj Krzeszowiec, przeprowadzają nas przez niemiecki Dolny Śląsk, fabryki czasów PRL i Polskę po transformacji. Spektakl uzupełniają doskonale znane muzyczne przeboje porywające w barwny świat lat 80.

Spektakl odbędzie się 28 września 2021, godz. 19:30, przed spektaklem, o godzinie 18:00, zachęcamy do udziału w spotkaniu z widzami. Wyjazd zorganizowany przez Samorządowy Ośrodek Kultury i Bibliotekę Publiczną w Jaworzynie Śląskiej, kontakt: imprezy@sokibp.pl

PILNIE KUPIĘ BIOGRAFIĘ:

tekst: pilgrim/majewski reżyseria: Krzysztof Popiołek obsada: Joanna Łaganowska, Mikołaj Krzeszowiec koncepcja, działania artystyczne i kontekstowe – Kolektyw dla Wyspy Håøya w składzie: Julia Baran, Janina Chochłakiewicz, Joanna Łaganowska, Nikola Olszak, Tomasz Jękot, Mikołaj Krzeszowiec, Seb Majewski, Krzysztof Popiołek.

Gorąco polecamy – naprawdę warto! 🙂