Piknik z Karoliną

Koc, łąka, ulubione napoje i przekąski oraz oczywiście słońce – tyle wystarczy, aby zorganizować udany piknik, który dostarczy upragnionego relaksu. Piknik to tak prosta forma wypoczynku, a swoich zwolenników znajduje wśród dzieci, dorosłych, par czy też grup znajomych. Jak zorganizować idealny piknik, aby niczego nie zabrakło?

Zastawa na piknik?

Choć jednorazowe naczynia są bardzo wygodne na takie wypady, my jednak niezmiennie polecamy porcelanę. Dlaczego? Naczynia z prawdziwej porcelany są lekkie, dzięki czemu komfortowo przeniesiesz je w koszu piknikowym bądź plecaku. Z pewnością nie pożałujesz tego wyboru, kiedy już wszystko rozłożysz i zobaczysz efekt końcowy. Nie zapomnij także o sztućcach i ewentualnie kieliszkach. To dopiero będzie piknik z prawdziwego zdarzenia!

piknik w ogrodzie

Piknik w eleganckim stylu

Piknik nabierze eleganckiej oprawy, kiedy zwieńczysz go szykownymi akcesoriami. Co warto ze sobą zabrać, aby piknik miał niepowtarzalny i romantyczny charakter?

  • Imbryk do kawy lub czajnik do herbaty – napoje przygotowane w taki sposób będą prezentować się niezwykle wytwornie, a co za tym idzie, smak naparu przeniesie się na wyższy poziom. W okolicznościach przyrody i w towarzystwie porcelanowego czajnika można się rozmarzyć. Jeśli tylko okoliczności na to pozwalają, koniecznie spróbuj herbatę prosto z porcelanowego czajnika.
  • Dzbanek na zimne napoje – przygotowaną wcześniej lemoniadę lub kompot przelej do eleganckiego dzbanka z porcelany, który prezentuje się wyjątkowo pięknie.
  • Eleganckie filiżanki lub kubki – skoro jest dzbanek i czajnik, to muszą być także filiżanki lub kubki, z których będzie się można napić z klasą. Przepięknym i stylowym rozwiązaniem jest czajnik połączony z filiżanką.
  • Drewniana deska na przekąski – jedzenie podane na stylowej desce prezentuje się bardzo smakowicie i estetycznie.
  • Szklane kieliszki – idealne jako zwieńczenie pikniku w romantycznej atmosferze.
piknik na trawie z porcelanową zastawą

Co może okazać się przydatne?

Wszystkie te piękne rzeczy, przekąski oraz napoje trzeba jakość przenieść w docelowe miejsce. Warto pomyśleć o wygodnym i praktycznym przechowywaniu. Przydatne mogą się okazać pojemniki, termos czy mała lodówka turystyczna, w których komfortowo przetransportujesz jedzenie. Poza tym oczywiście potrzebny będzie plecak, torba lub kosz, aby schować pozostałe elementy, takie jak koc i zastawa. Zadbaj o rozrywkę! Zabierz ze sobą gry planszowe, piłkę, paletki do badmintona lub cokolwiek innego, co lubisz wykonywać w wolnym czasie.

kosz wiklinowy na piknik
piknik na trawie

Gotowy na piknik? Zastawa porcelanowa już czeka w sklepie internetowym lub fabrycznym. Zaopatrz się w eleganckie naczynia i do dzieła! Życzymy udanego relaksu i słonecznej pogody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *