Niezbędny element śniadania – kieliszek na jajko

Jajko w kieliszku jest przyjemnym i estetycznie prezentującym się daniem, które często podawane jest w restauracjach lub przy eleganckich śniadaniach. Pomysł ten jest również często modyfikowany w różny sposób, w zależności od kultury kulinarnej i osobistych gustów.

Jak wykorzystać kieliszek na jajko?

Kieliszki doskonale sprawdzą się do jajek na miękko. W tym przypadku jajko jest gotowane tak, aby białko było ścięte, a żółtko pozostało płynne. Do sposobu serwowania jajka często podaje się kromki pieczywa lub tosty, które można maczać w płynnym żółtku. Kieliszek równie dobrze nada się do podania jajka na twardo, aby uatrakcyjnić formę posiłku.

wiejskie śniadanie przy okrągłym stole

Naczynie do zadań specjalnych

Porcelanowe kieliszki do jajek mają różne kształty i przybierają najrozmaitsze formy. Niektóre kieliszki na jajka mają specjalne podstawki, na których możemy położyć obrane skorupki. Takie spodki pomagają w utrzymaniu czystości na stole, dlatego kieliszki z podstawą polecane są do zastawy codziennej. Klasyczny kieliszek na jajko nie posiada podstawki, jednak śniadanie w jego towarzystwie to prawdziwa przyjemność. Bez znaczenia czy jesteś fanem jajek na twardo czy miękko, z dodatkami czy bez, to porcelanowy kieliszek z pewnością umili posiłek w gronie najbliższych lub – jeśli wolisz – w ciszy i samotności. Odpowiednio uformowane kieliszki i spodki są wygodne do trzymania, dzięki czemu nie ma problemu ze zjedzeniem nawet bardzo gorących jajek.

Stylowy kieliszek do jaj sprawdzi się również jako ozdoba kuchni i jadalni. Porcelana ze względu na swoje właściwości jest odpowiednia do użytku przez długie lata, mogą z niej korzystać dzieci, jest odporna na wysokie temperatury, a co najważniejsze – nadaje się do mycia w zmywarce (chyba że producent zaleca inaczej z powodu zawartej dekoracji itp.)

śniadanie w wiejskim stylu, sielanka

Śniadanie z klasą

Porcelanowy kieliszek na jajko jest elementem zastawy stołowej, który pełni rolę pomocniczego naczynia. Dzięki niemu śniadanie nabiera wyjątkowo eleganckiej oprawy. Kieliszek na jajko pozwala na estetyczne zaserwowanie posiłku, a co za tym idzie – przeniesienie go na wyższy poziom i ulepszenie jego smaku. Staranna oprawa śniadania to doskonały sposób na rozpoczęcie dnia z dobrym humorem i pozytywnym nastawieniem. Pięknie zaserwowane śniadanie nie tylko lepiej smakuje, ale sprawia, że mamy chęć je celebrować – z rodziną, partnerem, dziećmi czy w samotności.

estetyczne śniadanie i zastawa stołowa z porcelany
odświętne, obfite śniadanie
sielankowe śniadanie przy drewnianym stole

Kieliszek na jajko z porcelany to przepiękna ozdoba stołu i elegancka oprawa śniadania. Może być dekorowany lub klasyczny, ale jedno jest pewne – w każdym wydaniu zachwyca i upiększa aranżację stołu. Dla fanów jajek zdecydowanie niezbędny produkt!

Zdjęcia: Pani To Potrafi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *