Królowa słodkości, czyli patera na ciasto

Patera na ciasto to zdecydowanie niezbędny gadżet w domu miłośnika wypieków i cukiernictwa. Żadne przyjęcie nie może się obyć bez efektownej patery, na której spoczywać będą kuszące słodkości. Bo kto nie lubi słodkiego? Deser to nie tylko przyjemność, ale także wyjątkowe spoiwo, które za każdym razem pojawia się na rodzinnych i przyjacielskich spotkaniach.

Serwuj desery niczym w najlepszej cukierni

Patera pozwala na efektowne i niezwykle dekoracyjne zaserwowanie deserów. Słodkości podane na lekkim podwyższeniu skupiają na sobie wzrok i przynoszą na myśl wnętrze najbardziej prestiżowej cukierni. Taka forma zaserwowania deseru zdecydowanie jest atrakcyjna oraz elegancka. Jak najbardziej zgadzamy się z powiedzeniem mówiącym o tym, że jemy przede wszystkim oczami. Gustowna prezencja zachęca do sięgnięcia po kawałek ciasta.

deser w ogrodzie

Patery do zadań specjalnych

W szerokiej ofercie sklepów oraz wśród różnych producentów nietrudno znaleźć wymarzoną paterę na ciasto. Problemem może być bardziej ogrom wyboru. Najbardziej popularne patery to oczywiście te wykonane z porcelany oraz szkła. Dużym uznaniem cieszy się także ceramika i drewno. Każdy z tych materiałów będzie odznaczał się innymi właściwościami. Patery dają możliwość wyboru także w kwestii budowy. Najczęściej spotyka się patery na jednej nóżce, 2-piętrowe, a nawet 3-piętrowe. Niektóre patery zaopatrzone są w klosz, który stanowi bardzo użyteczny dodatek chroniący przed wysychaniem czy owadami (jeśli deser serwowany jest na powietrzu).

sala bankietowa i desery dla gości
Porcelanowa patera na jednej nóżce

Pora na deser ulubioną porą dnia

Deser stanowi doskonałe zwieńczenie obiadu; jest niczym wisienka na torcie. Mówi się, że na deser zawsze znajdzie się miejsce. Patery zatem kojarzą się z samymi przyjemnościami, a bardzo dekoracyjny design tych naczyń stanowi genialną ozdobę stołu. Patera na ciasto to także doskonały pomysł na prezent – jest praktyczna, a przy tym elegancka. Jednym słowem patera na ciasto powinna znaleźć się w każdym domu. Na etażerce zaserwujesz nie tylko desery – to świetny sposób na podanie finger food w postaci drobnych przekąsek lub owoców.

makaroniki na dekoracyjnej paterze
ciasto w ogrodzie
aranżacja stołu w ogrodzie i kuszące desery

Jako producent porcelany proponujemy nic innego, jak właśnie paterę na ciasto z porcelany. Ten niezwykle szlachetny materiał perfekcyjnie podkreśla dekoracyjność deserów. Porcelanowe patery charakteryzują się solidnością i masywnością, a przy tym lekkością i delikatnością. Czy to możliwe? Oczywiście, że tak – wystarczy, że przekonasz się o ich pięknie we własnym domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *