Kolekcja MOUNTAINS jako odzwierciedlenie polskiego wzornictwa

Grupa projektantów ELIOS po raz kolejny zaskakuje. Tym razem padło na polskie wzornictwo i lokalne regiony charakteryzujące się wypracowaną i niezwykłą tradycją. Swoją porcelaną pragniemy ukazać istotę tych zwyczajów i symboli. Przenieśmy się teraz w polskie góry, a dokładnie do… Zakopanego!

Trzy dekoracje, trzy wyjątkowe projekty

Kolekcja MOUNTAINS składa się na trzy różne dekoracje: No. 7, No. 8 i No. 15. Każda z nich przedstawia inny wzór, ale wszystko sprowadza się do jednego – góralskiej tradycji. Porcelana inspirowana zakopiańskimi motywami  znajdzie swoich zwolenników nie tylko wśród górali. Reliefowe dekoracje umiejętnie podkreślają spójnie dobrane fasony talerzy. Kolekcja góralska ozdobi wnętrza w stylu folk oraz nowoczesne góralskie domy, które obecnie stają się coraz bardziej popularne. Porcelana z linii góralskiej to odzwierciedlenie polskości i podkreślenie piękna naszych rejonów.

porcelana góralska

MOUNTAINS No. 7

Wariant No. 7 to harmonijna gra szarości ze światłem. Colour by Karolina – przytulna zima – idealnie współgra z połyskującą powierzchnią porcelany. Zestaw został udekorowany kalką kojarzącą się ze splotem grubego swetra. Wzór nawiązuje do mroźnej zimy, ale przełamanej przytulnym dodatkiem – stąd nazwa wyjątkowo trafionego koloru. Porcelanowe talerze prezentują się bardzo elegancko i subtelnie. Naczynia zostały dobrane w taki sposób, aby były wygodne w użytkowaniu. Zestaw No. 7 zawiera salaterkę zamiast talerza głębokiego, która sprawdzi się w wielu sytuacjach i jest bardzo praktyczna.

MOUNTAINS No. 8

Zestaw No. 8 to klasyczne kształty przyozdobione charakterystyczną kalką o ziemistym kolorze. Wyjątkowy odcień, jakim jest góralski powiew wiatru, kojarzy się z naturą i drzewami poruszającymi się na wietrze. Barwa ta doskonale będzie więc współgrać z tradycyjnym motywem góralskim. Wyjątkowy colour by Karolina umiejętnie zdobi rant talerza, przechodząc łagodnie w jaśniejszy brąz – zakopiańską sosnę. Barwy łączą się w niesamowitą harmonię, sprawiając wrażenie, jakby były dla siebie stworzone. Brązy by Karolina przede wszystkim kojarzą się z ciepłem, przytulnością i otaczającą nas piękną naturą.

MOUNTAINS No. 15

Dekoracja No. 15 to synonim wyrafinowania i elegancji. Delikatne wzornictwo zachwyca najdrobniejszymi detalami wykonanymi ze szczególną starannością. Całość pięknie ozdabia stół, jak i całe wnętrze. Minimalistyczna dekoracja sprytnie przechwytuje motywy zakopiańskie, a kolor mroźnej elegancji na kremowej powierzchni porcelany dopełnia całość. Porcelana w takim wydaniu zdecydowanie wprowadzi niepowtarzalną atmosferę do spotkania.

A Tobie która dekoracja spodobała się najbardziej? Przytulna niczym ciepły sweter No. 7, zakopiańska No. 8 czy może delikatna i elegancka No. 15? Jeśli Twoje serce należy właśnie do góralskiego klimatu, kolekcja MOUNTAINS jest stworzona dla Ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *