Kobiety i ich święto – co wręczyć na prezent?

Zbliża się coroczne święto, które upamiętnia oddanie, wsparcie, a także miłość, które dają kobiety. Warto pomyśleć w tym dniu o koleżance, mamie czy partnerce. Tak samo co rok powtarza się pytanie: co kupić na Dzień Kobiet? Znamy odpowiedź!

Historia świętowania

Czy wiesz od jak dawna świętujemy Dzień Kobiet? Wszystko zaczęło się od 1909 roku, kiedy Socjalistyczna Partia Ameryki zorganizowała to święto w Nowym Jorku, aby upamiętnić strajk kobiet pracujących w fabryce bawełny w 1857 roku. Wydarzenie odbyło się 28 lutego. Rok później, w 1910 roku święto przyjęło się jako międzynarodowe i obchodzono je 19 marca. Dzień Kobiet przypominał o równouprawnieniu, możliwości głosowania i zaprzestaniu dyskryminacji. Święto dotarło do Polski dopiero po drugiej wojnie światowej z aktualną datą 8 marca.

Święto kobiet obchodzone w Polsce kojarzy się z wymysłem PRL-u. Po części jest to prawda, ponieważ w tamtym okresie obchodzono je najhuczniej. Była to okazja do obdarowania kobiet dobrami, których zazwyczaj brakowało w sklepach.

Pomysły na prezent prosto ze sklepu Porcelana Karolina

  • Limitowany kubek z anegdotą

Z okazji Dnia Kobiet przygotowaliśmy kubki z specjalnym, tematycznym nadrukiem. Humorystyczna dekoracja na starannie wykonanym porcelanowym kubku poprawi humor każdej kobiecie. Niech zacznie dzień od porannej kawy w naszym kubku doskonałym na tą okazję – ta czynność z pewnością doda jej energii i motywacji do działania na dalszą część dnia.

  • Naczynie do zapiekania w kształcie serca

To oryginalne naczynie stanowi świetny pomysł na prezent dla kucharki z pasją, ale nie tylko. Możesz sam przygotować w naczyniu pyszną zapiekankę i zaserwować swojej dziewczynie lub żonie. Prezentem będzie więc nie tylko wyjątkowe porcelanowe naczynie, ale także własnoręcznie przygotowany obiad. Zachwycenie gwarantowane!

Porcelana dekorowana prawdziwym złotem to prawdziwy rarytas. Wręczając kobiecie taki prezent sprawisz, że poczuje się naprawdę wyjątkowa i doceniona. Dodatek złota świadczy o niebywałej elegancji i szlachetności. Złoto stanowi często wybierany pomysł na prezent. Zamiast złotej biżuterii proponujemy więc złotą porcelanę – praktyczność i funkcjonalność połączona z niewiarygodnym pięknem.

Dlaczego porcelana na Dzień Kobiet?

Porcelanę możemy porównać do kobiety – krucha, delikatna, elegancka i subtelna, a zarazem niewiarygodnie trwała i odporna. Takie właśnie są kobiety, które zmuszone były do zmagania się z wieloma trudnościami na przestrzeni lat. Życie kobiety składa się na ciąg wyzwań, którym muszą sprostać. Wliczają się tutaj także codzienne czynności, takie jak prowadzenie domu czy wychowanie małego człowieka. Wymaga to niesamowitej siły i cierpliwości, a także wsparcia od partnera. Podarujmy im więc jak najlepszy prezent.

Porcelana z pewnością stanowi oryginalny pomysł na prezent na Dzień Kobiet. W odróżnieniu od kwiatów będzie cieszyć oko znacznie dłużej i…nie zwiędnie 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *