Jak zabezpieczyć porcelanę podczas przeprowadzki?

Następny rozdział życia w postaci nowego mieszkania wiąże się z transportem dotychczasowego dobytku. Należy wszystko zapakować tak, aby wytrzymało podróż. Porcelanowe naczynia są jedną z tych delikatniejszych rzeczy. Dlatego mamy dla Was gotowy poradnik, jak zabezpieczyć porcelanę, by bez przykrych niespodzianek zmieniła lokum.

Przygotowania do pakowania

Zapewne zamawiasz czasem paczki kurierem – tym razem spójrz na nie inaczej. Twoje zamówienie przechodzi ten sam proces, który Ty zgotujesz swojej porcelanie. Nie wyrzucaj więc pustych kartonów i zabezpieczeń. Przydadzą się wszelkie folie bąbelkowe, skrawki materiałów, papiery, gąbki.

pakowanie porcelany

Pakowanie porcelany

No to do dzieła! Spójrz na swój dobytek i stwórz w głowie plan działania. W zależności od ilości kartonów, podziel porcelanę na partie. Staraj się poprzekładać naczynia folią lub papierem, aby nie stykały się ze sobą. To bardzo istotne, zwłaszcza przy malowanych wyrobach, które mogłyby się porysować. Jeśli posiadasz dużo zabezpieczeń, najlepiej zawiń każdy talerz osobno i sklej taśmą, aby folia nie odwinęła się. Do kubków i filiżanek polecamy wyciąć przegrody z twardego kartonu, które dodatkowo oddzielą je od siebie. Złota zasada pakowania porcelany: zacznij od najcięższych wyrobów i przejdź do najlżejszych. Jeżeli posiadasz duży karton (chociaż polecamy te mniejsze), możesz stworzyć dwa poziomy wewnątrz kartonu, oddzielając osobne partie grubą, stabilną przekładką.

pakowanie porcelany

Jesteśmy prawie w domu… przynajmniej z pakowaniem 😋. Jeśli uważasz, że już udało Ci się zmieścić daną partię naczyń w kartonie, jeszcze przed zamknięciem potrząśnij lekko paczką. Słyszysz stukanie lub poruszanie? To znak, że coś jest do poprawy. Pamiętaj, że pakujesz porcelanę dla siebie – postaraj się więc, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Możesz też podpisać kartony, aby wiedzieć, co się w nich znajduje i co będziesz otwierać w pierwszej kolejności. Ułatwi Ci to przyszłe zadanie związane z rozpakowywaniem.

spakowana porcelana

Porcelana spakowana? Życzymy miłej i bezpiecznej przeprowadzki oraz wszystkiego dobrego w nowym domu! Jeśli jednak okaże się, że jakaś część porcelany nie przetrwała – bez obaw, możesz dokupić ją na sztuki. Odwiedź nasz sklep z porcelaną!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *