Jak zaaranżować stół w ogrodzie?

Słońce przyjemnie otula skórę, a szumiący wiatr i śpiew ptaków staje się muzyką. W takich okolicznościach aż chce się przebywać cały dzień! A gdyby tak przenieść wspólne posiłki na zewnątrz? W tym artykule pokażemy jak sprytnie i elegancko zaaranżować ogrodowy stół, aby był gotowy na rodzinny obiad czy przyjęcie gości.

Przytulnie jak w domu

Spróbuj nieco przenieść domową przytulność do ogrodu. Możesz to zrobić za pomocą obrusu z naturalnych materiałów czy serwet wzbogaconych o elegancką obrączkę. Zastawa stołowa oczywiście gra tutaj istotną rolę, ponieważ przypomina o domowych posiłkach. Porcelanowy komplet będzie najlepszym i najbardziej eleganckim wyborem (na zdjęciach model Claudette w pięknym kolorze kości słoniowej). W zależności od rodzaju posiłku, nie zapomnij o odpowiednim szkle, które również jest bardzo dekoracyjne. Nawet karafka z plastrem cytryny i miętą może uchodzić za efektowny dodatek. Aranżowanie stołu w ogrodzie jest o tyle ułatwione, że piękne otoczenie zrobi swoje.

aranżacja stołu w ogrodzie
Nasza zastawa Claudette przepięknie prezentuje się w ogrodowym wydaniu

Wykorzystaj otoczenie

Mimo że kwiaty i tak będą stanowić tło, warto je zebrać i włożyć do dużego wazonu bądź misy. Równie dobrze będą prezentować się niedbale rozrzucone na stole. Wykorzystaj także inne elementy ogrodu, na przykład plastry drewna, które mogą służyć jako podkładki do porcelanowych talerzy i półmisków. Świetne mogą okazać się skrzynie w roli pojemnika. Drewniane skrzynki pozwalają na stworzenie kreatywnych kompozycji dekoracyjnych. Rozejrzyj się, sprawdź co masz pod ręką i działaj kreatywnie! Tak naprawdę ze wszystkiego można zrobić ozdobę – choćby winietki z liści, na które wpadły genialne blogerki i projektantki Pani To Potrafi.

winietki diy
Kreatywność w aranżacji stołu to podstawa!

Klimatyczne światło

A kiedy zrobi się nieco ciemniej, a słońce zajdzie za chmurami, warto pomyśleć o dodatkowym świetle. Na zewnątrz idealnie sprawdzą się lampiony, latarenki lub długie lampki. Powieszone na drzewach czy ułożone na stole z pewnością zrobią ogromne wrażenie i przemienią atmosferę w niezwykle klimatyczną i nastrojową. A może by tak zorganizować ognisko? Ogień romantycznie rozświetli miejsce spotkania i przy okazji ociepli dłonie, kiedy zacznie się robić chłodniej.

przyjęcie w ogrodzie

Mamy nadzieję, że wskazówki dotyczące aranżacji ogrodowego stołu się przydadzą. To niesamowite, że z przedmiotów otaczających nas w przyrodzie można przygotować tak efektowne dekoracje. Już nie możemy się doczekać następnego przyjęcia w ogrodzie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *