Jak udekorować stół odpowiednio do okazji?

Planujesz wyprawić przyjęcie? Goście są już zaproszeni, jedzenie przygotowane, dom posprzątany. Zostało Ci tylko jedno, a mianowicie dekoracje. Jeśli pragniesz zrobić naprawdę dobre wrażenie, czytaj dalej.

Motyw przewodni przyjęcia

Dopasuj ozdoby do okazji i charakteru samej imprezy. Wigilia? Postaw na elegancję i kolory kojarzące się z tym okresem: czerwień, złoto, butelkowa zieleń. Komunia? Tutaj świetne będzie połączenie bieli ze złotym. A może letni grill? Lekkie, pastelowe kolory i roślinne dodatki zrobią robotę. Pamiętaj o tym, żeby nie przesadzać. Końcowy efekt ma być spójny i nieprzytłaczający.

Nakrycie stołu

W zależności od Twoich upodobań, możesz nakryć stół obrusem lub bieżnikiem. Jest tyle możliwości, że na pewno znajdziesz coś w swoim stylu. Możesz również zupełnie zrezygnować z nakrycia, eksponując piękny stół. Swoje zastosowanie znaleźć mogą także podkładki. W tej kwestii możesz zaszaleć kolorami, które będą przyciągać spojrzenia.

Kwiaty do dekoracji stołu

Rośliny jako element dekoracyjny są zawsze dobrym pomysłem. Dodatki w formie żywych kwiatów będą się pięknie prezentować i pasować do wszystkiego. Ich kolory mogą być spójne z przewodnią kolorystyką przyjęcia lub kontrastujące z nią. Nie bez znaczenia będzie oprawa bukietów. Oryginalny porcelanowy wazon podkreśli naturalne ozdoby. Kwiaty to nie wszystko – tutaj ogranicza Cię jedynie kreatywność. Do dyspozycji masz gałązki, zioła, szyszki i wiele innych. Wystarczy, że położysz je między talerzami i wywołasz niesamowity efekt.

Romantyczne światło

Kiedy zapadnie zmrok, dodatkową ozdobą na Twoim stole będzie świeca bądź lampion. Zadbaj o romantyczny i przytulny klimat. Do stworzenia przytulnej i nastrojowej atmosfery będą potrzebne świeczniki.

Drobne akcenty

Aby dopełnić wystrój stołu, dodaj serwetki. Z pomocą internetowych poradników, z odrobiną fantazji i cierpliwości kreatywnie złożysz serwetki. Zaskoczysz swoich gości oryginalną dekoracją na przyjęcie. W układaniu serwetek w ciekawy kształt pomocne są również pierścienie do serwetek. Miłym gestem na uroczystym stole będą także personalizowane winietki.

Gwóźdź programu – zastawa stołowa

Na Twoim stole oczywiście nie może zabraknąć odpowiedniej zastawy stołowej. Do formalnych przyjęć proponujemy porcelanę ze złotem lub platyną. Klasyczna lub kolorowa porcelanowa zastawa będzie odpowiednia dla spotkań o luźniejszym charakterze. Dobierz naczynia tak, aby współgrały ze wszystkimi innymi dodatkami.

Motyw przewodni, kolorystyka, nakrycie, dodatki i oczywiście zastawa stołowa. To elementy, które warto przemyśleć organizując przyjęcie. Samo dekorowanie stołu warto potraktować w kategoriach przyjemności, a nie wyzwań. Życzymy udanych spotkań i zachwyconych gości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *