Jak udekorować stół na święta?

Święta to magiczny okres, w którym pragniemy ugościć najbliższych najlepiej, jak potrafimy. Staramy się zatem, aby dania były elegancko zaserwowane, a oprawa stołu zachwycała elegancją i klasą. Jak dobrać dekoracje, żeby aranżacja była spójna, wykwintna i jednocześnie zawierała świąteczny akcent?

Charakterystyczne kolory

Święta Bożego Narodzenia od razu przynoszą na myśl charakterystyczne kolory, takie jak czerwień, zieleń czy złoto. Możesz wykorzystać je do stworzenia bazy całej stylizacji bądź użyć jedynie do podkreślenia detali. Jeśli nie możesz zdecydować się na jeden kolor, bez obaw – można je łączyć! Zwróć jednak uwagę, aby zachować ład i elegancję oraz nie przesadzić.

świąteczna zastawa stołowa

Pomoc od natury

Aranżację stołu możesz wspomóc naturalnymi dodatkami, takimi jak drewno, gałęzie iglastego drzewa, szyszki. Grudzień jest obfity także w świeże kwiaty i rośliny, które kojarzą się właśnie z okresem świątecznym – gwiazda betlejemska, ostrokrzew, grudnik. Naturalne dodatki w umiejętny sposób przełamią schemat i dodadzą całej stylizacji autentyczności.

świąteczna zastawa stołowa w kolorze czerwonym i ze wzorem w śnieżynki

Klimatyczne światło

Zadbaj o odpowiednie oświetlenie, dodając świece, które zapewnią romantyczną i elegancką atmosferę. Świece to także przepiękna ozdoba mogąca podkręcić stylizację stołu. Do swojej aranżacji możesz wykorzystać klasyczne świece lub odrobinę zaszaleć z unikatowym kształtem bądź dekoracją. Nie zapominajmy o lampkach świątecznych, których w tym okresie niemało. Zazwyczaj zdobią bożonarodzeniowe drzewko, ale świetną alternatywą jest na przykład okno, parapet czy lustro.

aranżacja stołu na święta w kolorze zielonym

Wyjątkowa zastawa stołowa

Święta to wyjątkowy czas, na który wszyscy czekamy z niecierpliwością. Specjalnie na tą okazję wielu producentów decyduje się na produkty domowe w świątecznym stylu. W ofercie sklepów dostępne są bożonarodzeniowe sztućce, zastawa stołowa i wiele innych dodatków i ozdób. To świetny sposób na podkreślenie znaczenie tego święta. Równie dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie klasycznej zastawy stołowej, która dopasowuje się do każdej okazji – wybór należy do Ciebie.

aranżacja stołu na złoto

Kluczem do udanej dekoracji stołu na Boże Narodzenie jest stworzenie harmonijnego i świątecznego wyglądu, który będzie pasował do reszty dekoracji w Twoim domu. Nie zapomnij o osobistym akcencie i o tym, by stół odzwierciedlał Twój własny styl i gust.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *