Jak udekorować stół na komunię?

Maj to miesiąc uroczystych komunii. Sakrament ten często jest powodem do organizowania uroczystych przyjęć zarówno w lokalach i restauracjach, jak i w domu. Jeśli w tym roku na Ciebie nadszedł czas w związku z organizacją rodzinnego posiłku, przychodzimy z pomocą. Udowodnimy także, że w domu można równie pięknie przystroić wnętrze i spędzić ten dzień w miłej atmosferze.

Komunia jako elegancka uroczystość

Dekorując wnętrze oraz stół, należy pamiętać o tym, że komunia należy do eleganckich i poważnych uroczystości. Dekoracje komunijne powinny zatem odznaczać się estetyką i dopasowaniem do okoliczności. Zazwyczaj to biel króluje w tym dniu, więc i w tym kolorze zaaranżuj stół. Niech biel będzie motywem przewodnim i pojawi się na obrusie i zastawie stołowej. Biały kolor możesz przełamać delikatnym akcentem kolorystycznym, na przykład złotymi lub błękitnymi dodatkami. Zachowaj umiar w dekorowaniu na rzecz skromności i gustowności, a efekt będzie zachwycający.

aranżacja komunijnego stołu

Nakrycie stołu komunijnego

Zastawa stołowa gra tutaj istotną rolę. Warto zaopatrzyć się w naczynia od najlepszych producentów, które wykażą się klasą i wysoką jakością. Porcelana, nazywana białym złotem, będzie idealna na tą okazję. Jako najszlachetniejsza odmiana ceramiki nada uroczystości niepowtarzalnej atmosfery. Na komunijny obiad postaw na klasyczną porcelanę, która upiększy dania, ale ich nie przytłoczy. Świetnie sprawdzi się porcelana niedekorowana w kolorze bieli lub ecru lub subtelnie zdobiona, na przykład złotem lub platyną.

komunijny stół

Kwiaty jako dopełnienie stołu

Kwiaty to idealny wybór na każdą okazję – dopełniają aranżację stołu oraz są najpiękniejszą ozdobą. Wybierz sezonowe rośliny, które kwitną właśnie w maju. Przepięknie na stole będzie wyglądał (i pachniał) bez, a do tego występuje on w kilku kolorach, które możesz dopasować do swojego wnętrza. Równie dobrym wyborem będzie wspaniały bukiet tulipanów czy hiacynty i konwalie. Gwarantujemy, że cała aranżacja nabierze wyrazu dzięki świeżym kwiatom.

aranżacja komunijnego stołu porcelana karolina

Komunia w ogrodzie

Maj to miesiąc, w którym w końcu robi się ciepło i z przyjemnością przebywamy na powietrzu. A może by tak wyprawić przyjęcie komunijne w ogrodzie? Jeśli tylko warunki na to pozwalają, gorąco zachęcamy do tej opcji. Słońce przyjemnie otuli gości i rozświetli udekorowany stół. Przyjęcie w ogrodzie pozwoli również na swobodną zabawę dzieci.

komunia w ogrodzie

Podsumowując, dekoracje komunijne powinny odznaczać się estetyką i elegancją, ale również skromnością. W tym dniu nie chodzi o wystawne i luksusowe aranżacje, lecz celebrowanie przyjęcia sakramentu. Wspólny posiłek organizowany jest dla młodego człowieka, który właśnie przystąpił do pierwszej komunii, a nie na pokaz. Mamy wiadomość dla wszystkich organizujących przyjęcie komunijne – cieszcie się chwilą i po prostu spędźcie ten czas z rodziną, a na pewno będzie cudownie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *