Jak efektownie podać deser?

Deser to zwieńczenie posiłku. Często ma bardzo dekoracyjny wygląd, co wpływa na postrzeganie jego smaku. Nie od dziś wiadomo, że jemy także oczami. Jak serwować deser, aby zrobił ogromne wrażenie na gościach? Przedstawiamy naczynia (oczywiście z porcelany), które wydobędą z deseru wszystko, co najlepsze.

Talerz deserowy

Jak sama nazwa mówi, talerz deserowy perfekcyjnie sprawdzi się do serwowania deserów. Talerze deserowe dostępne są w przeróżnych wariantach rozmiarowych. Kwestia designu również pozostawia szerokie pole wyboru. Talerz deserowy jest bardzo uniwersalny, ponieważ spełni się także w innych zadaniach. Jest to zatem świetny wybór dla osób ceniących wszechstronne rozwiązania.

deser podany na porcelanowym talerzu deserowym

Drobne salaterki

Porcelanowe salaterki w niewielkim rozmiarze mogą się sprawdzić do niektórych deserów, na przykład lodów czy jednoporcjowych ciast. Słodkości zaserwowane w taki sposób będą przede wszystkim wygodne dzięki rozmiarowi porcji i możliwości zabrania deseru do rąk. Mini salaterki to wielozadaniowe rozwiązanie, które można wykorzystać także do wytrawnych przekąsek.

truskawki w małej porcelanowej salaterce

Porcelanowe tacki

Tacki to bardzo nowoczesny i efektowny sposób na podanie deseru. Prosta, gładka przestrzeń służy kreatywnym rozwiązaniom. Na tacce pięknie prezentują się wzorki zrobione z sosu czy cukru pudru. Kreatywność nieodłącznie towarzyszy tackom z porcelany. W zależności od rozmiaru naczynia, można na niej ułożyć porcje dla wielu lub jednej osoby.

Królowa deserów – patera

Porcelanowa patera zdecydowanie uwielbia przyciągać spojrzenia. Dzięki niej słodkości zostaną umieszczone nieco wyżej od pozostałych dań i zyskają podkreślenie. Taki sposób zaserwowania deserów jest bardzo elegancki i sprawdzi się zwłaszcza na przyjęciach okolicznościowych. Patery mogą być wykonane na jednej nóżce lub nawet składać się z kilku pięter.

Każdy ze sposobów sprawdzi się na różne okoliczności, ale z pewnością łączy je elegancka forma. Lśniąca porcelana perfekcyjnie podkreśli dekoracyjność deseru i będzie niczym wisienka na torcie. Zajrzyj do naszego sklepu internetowego i wybierz najlepsze naczynie deserowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *