Imbryki

Filtruj
Zastosuj

    Kolor

    Cena

    -

    Fason

    Kategoria

Imbryk do kawy – czym różni się czajnik od imbryka?

Porcelanowy imbryk znajduje się w wielu domach, jednak warto sobie zadać pytanie czy na pewno dobrze go użytkujemy?

Wybierając imbryki do swojej zastawy mamy na celu podawać w nim gorący napój, jednak czy wiedziałeś, że w porcelanowym imbryku będziemy podawać kawę, a w czajniku z porcelany herbatę?

Dawniej nie wszyscy mogli pozwolić sobie na intensywny aromat kawy, ponieważ była ona bardzo droga. W domach, w których znajdowała się kawa podawano ją w strojnych, porcelanowych naczyniach, co znaczyło o zamożności i dobrobycie domowników. Ogromne znaczenie ma zatem wybór naczynia do serwowanego napoju.

Zdobny imbryk pozwala na piękną oprawę spotkań, ponieważ naczynie to jest eleganckie stanowi czasem ozdobę stołu. Imbryk w porównaniu do czajnika jest o wiele wyższy, a jego kształt jest smukły, często nietuzinkowy. Czajniczek do herbaty tymczasem jest zazwyczaj niższy i bardziej okrągły, co pozwala na nalanie do naczynia odpowiedniej ilości wody.

Imbryk o ciekawym i nowoczesnym kształcie, a dodatkowo ozdobiony motywem srebra czy złota rewelacyjnie będzie wyglądał za szklaną witryną. Warto pamiętać, że elegancka zastawa stołowa może stanowić wystrój wnętrza, zarówno kuchni, jak i salonu czy jadalni. Wiele osób traktuje zastawę stołową jako dekoracje, dlatego też wybierając imbryki zwróć uwagę na ich design.

Porcelanowy imbryk na każdą okazję

Idealnym rozwiązaniem na mile spędzony czas z przyjaciółmi jest przygotowanie aromatycznego naparu i rozmowa przy wspólnym stole. Porcelanowy imbryk na długo utrzyma odpowiednią temperaturę napoju. Koniecznie wybierz model z pokrywką, by kawa była ciągle ciepła, gdy któryś z gości poprosi o dodatkową porcję i nic nie przerwało Wam rozmowy w szerszym gronie.

Wybierając imbryki do swojej kolekcji wybierz model z wygodnym uchwytem, by nalewanie kawy do filiżanki nie sprawiło nikomu problemu. Warto jest wspomnieć o właściwościach porcelany, która odporna jest na wysoką temperaturę i co najważniejsze, nadaje się do mycia w różnego rodzaju zmywarkach.