Filiżanki do kawy

16 Products

Filtruj
Zastosuj

    Kolor

    Cena

    -

    Fason

    Kategoria

Filiżanki porcelanowe do kawy – sposób na wyjątkowy poranek

Każdy łyk aromatycznej kawy wypitej rano sprawia, że samopoczucie od razu staje się lepsze. Filiżanki do kawy czy też całe zestawy filiżanek dodają dodatkowego uroku całemu procesowi parzenia tego smacznego napoju. Piękne filiżanki nie tylko sprawią, że napój stanie się lepszy, ale też urozmaicą wystrój stołu.

Filiżanki porcelanowe do kawy stanowią jeden z elementów zastawy stołowej i służą do podawania kawy zarówno na co dzień, jak i podczas przyjęć czy spotkań w gronie przyjaciół lub rodziny.

Porcelanowe filiżanki do serwowania kawy – jaki rozmiar wybrać?

Można znaleźć wiele rozmiarów porcelanowej filiżanki do kawy, dlatego możesz mieć wątpliwości jaki rozmiar wybrać.

Wybór uzależniony jest od rozmiaru i rodzaju Twojej ulubionej kawy. Kawa latte sporządzona jest z porcji espresso i dużej ilości spienionego mleka. Standardowa kawa latte ma pojemność około 250-300 ml, dlatego też filiżanki porcelanowe, na które się zdecydujesz powinny mieć pojemność minimum 0,25 l.

Nowoczesne filiżanki do kawy coraz częściej dedykowane są aromatycznemu naparowi – espresso. Do tego rodzaju kawy odpowiednie będą małe filiżanki porcelanowe o pojemności około 50 ml.

Zdecydowanie najwięcej jest zwolenników klasycznej kawy zarówno czarnej, jak i białej, dlatego zestaw filiżanek do serwowania kawy podczas przyjęć będzie miał pojemność 0d 0,25 l do nawet 0,45 l. Duże filiżanki zdecydowanie cieszą się największą popularnością.

Elegancka filiżanka do serwowania Twojego ulubionego napoju

Na rynku znajdziesz oryginalne filiżanki porcelanowe, jak również klasyczne kubki wykonane z eleganckiej porcelany. Design zależy od Twoich osobistych preferencji oraz przeznaczenia zestawu kawowego. Eleganckie filiżanki do kawy rewelacyjnie sprawdzą się podczas przyjęć z rodziną lub spotkań w gronie przyjaciół, natomiast nowoczesne filiżanki bardzo dobrze sprawdzą się w codziennym użytkowaniu. Najważniejsze jest, by wybrany przez Ciebie zestaw filiżanek pasował do Twojego trybu życia i urozmaicał każdy łyk ulubionej kawy.