Porcelana dla dzieci – jak wybrać?

Jak umilić naszym dzieciom spożywanie posiłków? Barwną, bajkową porcelaną! Sprawdź, czym kierować się przy wyborze zastawy dla najmłodszych. Poznaj nasze propozycje. Porcelana dla dzieci poleca się milusińskim.

Kolorowe dekoracje

Porcelana przeznaczona jest dla tych maluchów, które rozróżniają już kolory i wzory. Dzieci jedzą oczami, więc wybierz naczynia wyróżniające się kolorem i wzorem. Znasz swoje dziecko najlepiej. Będziesz więc wiedzieć, czym się interesuje – samochodami, księżniczkami, zwierzątkami? Komplety dziecięce i porcelana dla dzieci dostępna jest w przeróżnych bajkowych i bajecznych wzorach i każdy brzdąc znajdzie coś dla siebie.

kolorowa porcelana
dziecięca porcelana
porcelana Karolina
zastawa stołowa dla dzieci

Jedzenie to przyjemność

Dzięki porcelanie od najmłodszych lat uczymy dziecko, że jedzenie jest przyjemnością i należy doceniać każdy posiłek. Może uroczy wzór na talerzu skłoni do jedzenia największego niejadka? Wesoły motyw spowoduje, że dziecko bardziej zainteresuje się zawartością naczynia. Poza przyjemnością z jedzenia, uczymy także samodzielności. Posiadając swój własny serwis porcelanowy maluch poczuje się niezależny.

kolorowa porcelana
dziecięca porcelana
porcelana Karolina
zastawa stołowa dla dzieci

Bezpieczna i wygodna porcelana dla dzieci

Rodzicom najbardziej zależy oczywiście na zdrowiu swoich pociech, a porcelana w pełni spełnia te oczekiwania. Nie wchodzi ona w reakcje z kwasami i zasadami, czyli wszystkimi produktami żywnościowymi. Korzystanie z porcelany jest również bardzo wygodne. Wiemy, że rodzice mają nieskończoną, narastającą liczbę obowiązków, ale bez obaw – porcelanę po użyciu możecie włożyć do zmywarki. Dekoracja na talerzach dziecięcych zazwyczaj wykonywana jest metodą wtapianą. To oznacza, że została wtopiona w szkliwo. Nie trzeba się obawiać o jej blaknięcie lub niszczenie. Naczynia porcelanowe pozwalają również na korzystanie z nich w mikrofali czy piekarniku. Są niezwykle trwałe i odporne na szok termiczny. Jeśli Twój maluch jest ruchliwy podczas jedzenia, uważaj na ewentualne stłuczenia, które czasami są nieuniknione.

kolorowa porcelana
dziecięca porcelana
porcelana Karolina
zastawa stołowa dla dzieci

Zestaw śniadaniowy dla dzieci, na który składają się: płytki talerz, miseczka, kubek i kieliszek do jajka może być też świetnym pomysłem na prezent z okazji urodzin, Dnia Dziecka, czy jako prezent pod choinkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *