Czy porcelana jest odpowiednia dla zwierząt?

Nasze zwierzęce pupile coraz bardziej są traktowane jako członkowie rodziny, a co za tym idzie, chcemy dla nich jak najlepiej. Jednym z podstawowych problemów posiadania zwierzaka to jego karmienie. A raczej pytanie – w czym podamy mu karmę?

W sklepach znajdziemy cały szereg asortymentów, od plastikowych, z metalu, aż po ceramiczne i porcelanowe. Właśnie – czy porcelana w ogóle nadaje się do karmienia zwierzaków? Do tej pory naczynia takie kojarzyły nam się z serwowaniem posiłków dla nas, ludzi.

Zalety porcelany

Otóż nadaje się! Mało tego, jest jednym z lepszych wyborów. Porcelana nie wchodzi w reakcje z kwasami i zasadami, czyli wszystkimi produktami żywnościowymi – w tym z karmą zwierzęcą. Porcelanowa miska ma zerową nasiąkliwość. To chroni przed zabrudzeniem czy przenoszeniem zapachów i smaków. Będzie również bardziej odporna na zarysowania, w porównaniu do konkurencyjnych materiałów. Dodatkowy atut porcelany to oczywiście łatwość w czyszczeniu, bowiem nadaje się ona do zmywarki.

Karma dla psa w misce porcelanowej
pies jedzący z miski porcelanowej
Zdjęcie: materiały własne, Simona Budka

O czym warto pamiętać?

Wybierając miskę warto rozważyć charakter i rodzaj swojego czworonoga. Dla dużych ras psów idealna będzie taka na podwyższeniu. U łakomczucha przesuwającego swoją miskę sprawdzi się taka z gumowym ograniczeniem, które utrzyma naczynie w miejscu. Możesz zapewnić pupilowi zastawę stołową, jaką tylko chcesz – zwłaszcza z takimi możliwościami.

Porcelana to świetny wybór dla pupila. Ulubionym miejscem czworonoga jest to, w którym je. Stwórzmy mu prawdziwy raj przeznaczony do pochłaniania jego ulubionych smakołyków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *