Czajniki

36 Products

Filtruj
Zastosuj

  Aktywne filtry

  No filter is applied.

  Cena

  -

  Kolor

  Fason

Czajnik porcelanowy do herbaty

Stylowy dzbanek do herbaty – nadaj charakteru swojej kuchni

Dzbanek porcelanowy jest częścią zastawy stołowej, dzięki której możemy ugościć swoją rodzinę czy przyjaciół przy jednym stole. Porcelanowy imbryk nie tylko pozwoli na przyjemne picie herbaty w gronie najbliższych, ale również nada charakteru kuchni czy jadalni, w której będzie się znajdował. Stylowy dzbanek to zdecydowanie idealne rozwiązanie na udekorowanie wnętrza.

Dzbanek porcelanowy na herbatę – jak znaleźć ten najlepszy?

Porcelanowy imbryk ma wiele zalet – przede wszystkim utrzymuje wysoką temperaturę napoju przy stole. Warto jest wybrać dzbanek, który będzie kolorystycznie odpowiadał reszcie zastawy. Biały dzbanek zdecydowanie sprawdzi się w przypadku zastawy w tym samym kolorze, jeżeli jednak design całości jest inny, to możesz zdecydować się na imbryk ręcznie malowany czy zdobiony.

Porcelanowy imbryk powinien w zestawie zawierać pokrywkę. Dzbanek z pokrywką utrzymuje odpowiednią temperaturę napoju przez dłuższy czas. Idealny dzbanek porcelanowy powinien ułatwiać nalewanie wygodnym uchwytem oraz szyjką, dzięki którym nalanie kawy czy herbaty do filiżanek będzie proste i nie sprawi problemu żadnemu z domowników. Nie mniej ważna jest pojemność dzbanka. Im więcej osób pragniemy ugościć, tym większą objętość naczynia powinniśmy wybrać.

Dzbanek z porcelany można myć w różnego rodzaju zmywarkach, dzięki czemu nie musimy martwić się o mycie trudno dostępnych miejsc.

Kupując dzbanek porcelanowy do swojej kuchni warto zwrócić uwagę na dostępne akcesoria, które jeszcze bardziej ułatwią nam podanie napoju na stole. Dzbanki można uposażyć w różnego rodzaju zaparzacze, dzięki którym kawałki ziół czy herbaty liściastej nie znajdą się w filiżankach. Jeżeli pijesz różnego rodzaju napoje i napary, to z pewnością natknąłeś się również na zestawy i imbryki z sitkiem, dzięki któremu przygotowanie ziół będzie jeszcze prostsze.