Czajniki

14 Products

Filtruj
Zastosuj

    Kolor

    Cena

    -

    Fason

    Kategoria

Stylowy czajnik do herbaty – nadaj charakteru swojej kuchni

Czajnik porcelanowy jest częścią zastawy stołowej, dzięki której możemy ugościć swoją rodzinę czy przyjaciół przy jednym stole. Porcelanowy czajnik nie tylko pozwoli na przyjemne picie herbaty w gronie najbliższych, ale również nada charakteru kuchni czy jadalni, w której będzie się znajdował. Stylowy czajnik to zdecydowanie idealne rozwiązanie na udekorowanie wnętrza.

Czajnik porcelanowy na herbatę – jak znaleźć ten najlepszy?

Porcelanowy czajnik ma wiele zalet – przede wszystkim utrzymuje wysoką temperaturę napoju przy stole. Warto jest wybrać taki, który będzie kolorystycznie odpowiadał reszcie zastawy. Biały czajnik zdecydowanie sprawdzi się w przypadku zastawy w tym samym kolorze, jeżeli jednak design całości jest inny, to możesz zdecydować się na czajnik ręcznie malowany czy zdobiony.

Porcelanowy czajnik powinien w zestawie zawierać pokrywkę. Dzbanek z pokrywką utrzymuje odpowiednią temperaturę napoju przez dłuższy czas. Idealny czajnik porcelanowy powinien ułatwiać nalewanie wygodnym uchwytem oraz szyjką, dzięki którym nalanie herbaty do filiżanek będzie proste i nie sprawi problemu żadnemu z domowników. Niemniej ważna jest pojemność czajnika. Im więcej osób pragniemy ugościć, tym większą objętość naczynia powinniśmy wybrać.

Niedekorowane czajniki z porcelany można myć w różnego rodzaju zmywarkach, dzięki czemu nie musimy martwić się o mycie trudno dostępnych miejsc. Czajniki, które zostały ozdobione dekoracją malarską lub kalką naszkliwną powinny trafiać do zmywarki okazyjnie, a najlepiej będzie, jeśli umyjemy je ręcznie.

Kupując czajnik porcelanowy do swojej kuchni warto zwrócić uwagę na dostępne akcesoria, które jeszcze bardziej ułatwią nam podanie napoju na stole. Dzbanki można uposażyć w różnego rodzaju zaparzacze, dzięki którym kawałki ziół czy herbaty liściastej nie znajdą się w filiżankach.