Cukiernica

23 Products

Filtruj
Zastosuj

    Kolor

    Cena

    -

    Fason

    Kategoria

Cukiernica porcelanowa – czy służy tylko do przechowywania cukru?

Przechowywanie cukru wydawałoby się, że jest najważniejszym zadaniem porcelanowej cukiernicy. Początkowo tak było, jednak z biegiem czasu cukiernice wykonane z porcelany znalazły zastosowanie nie tylko na stole, ale również w sypialniach i łazienkach. Cukierniczki to jeden z tradycyjnych elementów zastawy stołowej i kawowej. Poza nią na popołudniowym podwieczorku znajdziesz również mlecznik do podania mleka, filiżanki na herbatę i kawę oraz dzbanek do podania gorącej kawy lub herbaty.

Cukiernica nowoczesna to nie tylko element zastawy stołowej, a stanowi ona również element dekoracyjny w łazienkach czy sypialniach. Porcelana jest ciągle niezwykle pożądanym tworzywem, dlatego bogato zdobione cukiernice znajdują zastosowanie jako elementy wystroju do przechowywania np. wacików czy drobnej biżuterii. Cukier jest coraz rzadziej używany na stołach, jednak niektóre modele cukiernic cechują modernistyczne i ponadczasowe zdobienia, co sprawia, że fantastycznie uzupełniają domową dekorację.

Cukiernice wykonane z najwyższej jakości porcelany – jaką wybrać?

W każdym domu powinna znaleźć się przynajmniej jedna cukiernica porcelanowa, zdarzają się również modele wykonane z innych materiałów, np. stali nierdzewnej, jednak cechuje je całkowicie inny wygląd i design. Cukiernica to produkt, który możesz zakupić osobno lub w zastawie kawowej, w której znajduje się również mlecznik, filiżanki oraz dzbanek do kawy i herbaty. Wszystkie te produkty doskonale prezentują się na stole kiedy mają one pasujące do siebie wzornictwo i format. To samo tyczy się również naczyń w kredensie – najlepszą ozdobę wnętrza tworzą elementy z jednego kompletu.

Cukiernice to naczynia składające się z dwóch elementów – pojemnika i pokrywki. Każdy z nich może mieć swój unikalny kształt i zdobienie, dlatego zanim zdecydujesz się na wybór konkretnego modelu, koniecznie upewnij się, czy będzie on pasował do wystroju Twojego salonu czy jadalni. Jeżeli chcesz, aby Twoja łazienka czy sypialnia wyglądały stylowo, to możesz zaopatrzyć się w zdobioną cukiernicę z porcelany, która posłuży Ci jako pojemniczek na waciki, biżuterię czy inne drobne elementy. Jeżeli cukiernica nie będzie stanowiła części zastawy kawowej, to wzornictwo możesz wybrać według swoich preferencji oraz wystroju wnętrza.